Wilhelm Bormann

(Tyskland, 1885-1938)
Wilhelm Bormann
(Tyskland, 1885-1938)

WILHELM BORMANN, skulptur, brons, signerad Bormann

Antikiserande krigare. På fast sockel av sten. Höjd inklusive sten ca 52 cm.

Slitage, repor och märken. Rester efter plakett vid sockel. Avslag vid sockel.

Utropspris
3 000 SEK