Brun konstrotting. 4 modulsoffor; 2 x 110 x 105 resp 2 x 105 x 105, 2 bänkar längd 110, bredd 40, höjd 49cm, 1 bord längd 110, bredd 110, höjd 31cm, 1 bord längd 125 bredd 60, höjd 75cm. Brickmärkta. Lösa dynor klädda i vitt tyg.
Bruksslitage. Rotting med mindre skador. Dynor med smärre smuts och fläckar.