Ett stort piphuvud, tre mindre, samtliga med pipskaft, två med oidentifierade mästarstämplar stämplade 1821 resp 1843, längd 35-87 cm.
Slitage, repor, smärre bucklor, det största piphuvudet med gåvogravyr. Ett piphuvud med lagning. Ett skaft saknar avslutande munstycke.