Liten konande bägare med godronnerad fotring, graverad blomsterbård, möjligen Johan Petter Molér i Visby, rund slät dosa med otydliga stämplar, 1790, ostämplad tumlare med svisselerad bård och infällt 10 öre silvermynt, Fredrik I, diam 5-6, höjd 3-5,5 cm.
Slitage, graverade initialer, bucklor, mindre bristningar.