Bordsskivor och hyllplan i glas, stomme i förkromad metall. De två översta bordsplanen svängbara, diameter 60-75 cm. Höjd 42 cm.
Bruksslitage, ställvis hårdare. Skada/nagg på en av skivorna, repor och märken.