BOK/VITRINSKÅP, 1800-talets andra hälft.

Målat. Tudelat. Skuren dekor. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan. Tre lådor under dörrpar. Underdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Bredd 105. Djup 54. Höjd 211 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Senare målning och beslag. Senare ben.

Utropspris
10 000 SEK