TAKLAMPA, "JL 341", Juha Leiviskä, Artek 2000-tal. Höjd ca 90 cm.

Vitmålad metall, reflektorer i mässing. Diameter 56 cm, skärmens höjd 17 cm.

Slitage, repor, spår av lim.

Formgiven 1969.

Utropspris
200 EUR