SERVIS, 55 delar, Rosenthal, 1900-talets början.

20 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 3 efterrättstallrikar, 3 assietter (diam 19 cm), 9 assietter (diam 17 cm), 5 mindre assietter (diam16 cm), 6 serveringsfat (längd 26-49 cm) och 1 terrin med lock (längd 32 cm)

Smärre slitage. 1 mattallrik med spricka, terrin med sliten förgyllning.

Utropspris
3 000 SEK