SPEGEL/LAMPETT, Gustaviansk stil, 1800-talet andra hälft.

Oval med dekor av blomstergirlang vid krön, dito nertill. Bronserad. Etikett à tergo "lUNDGREN genom HERMANN TAUTZ Förgyllare & Modelleur STOCKHOLM". Höjd 78 cm.

Ombronserad/förgylld. Ljusarm saknas. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK