Gråmålat trä. Ett skåp med bakomvarande hyllor. Tre lådor. Längd 90, bredd 38, höjd 130 cm.
Bruksslitage, torrsprickor, lagningar och fläckar. Renoverat och kompletterat. Nyckel saknas.