EDUARD WIIRALT, torrnålsgravyr. Signerad i blyerts samt signerad och daterad i plåten 1950.
Stilleben med frukter, kanna och vinglas samt hand. Bildstorlek ca 17x11 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.