OKÄND KONSTNÄR, tuschlavering på papper, troligen Holland, 1600-tal.

Kristus på korset. Nedre högra hörnet med otydlig samlarstämpel. Bladstorlek 25 x 15 cm.

Uppklistrad på kartong. Fläckar. Smärre gulnad. Kanter med mindre pappersskador. Oramad.

Proveniens

George Soulier (1878-1955), bär hans samlarstämpel i nedre högra hörnet.

Utropspris
4 000 SEK