12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 entrétallrikar, 18 assietter, 6 tekoppar med fat, 6 kaffekoppar med fat, 12 mockakoppar med fat, 2 större uppläggningsfat(olika storlekar), 4 mindre uppläggningsfat(olika storlekar), 2 skålar, 1 såsskål, 1 karaff, 1 tekanna samt 1 sockerskål. Största uppläggningsfatets längd ca 38. Kaffekopparnas höjd ca 5. Karaffens höjd ca 17. Tekannans höjd ca 15 cm. Mattallrikarnas diameter ca 24 cm.
Några repor. Ytskikt med smärre slitage.