BORDSSPEGEL, gulmetall, Nyrenässans, sent 1800-tal.

Genombruten vegetativ ram. Dekor av maskaroner. Fasetterat glas. Två löstagbara ljusarmar med plats för ett ljus vardera. Höjd 65, bredd 42cm.

Bruksslitage. Avslagen bit med lödrester medföljer.

Utropspris
2 000 SEK