LAMPBORD/SIDOBORD, Sidelmann Jakobsen A/S, Ålestrup, Danmark, 1950-tal.

Stomme av teak med infälld himmelsblå kompositskiva. Svagt uppsvängda kanter. Längd 45, bredd 45, höjd 40 cm.

Kantstött. Slitage. Smärre repor. Ett ben löst.

Utropspris
1 500 SEK