GOLVLAMPA och TAKLAMPA, Bergbom, 1900-talets andra hälft.

Mässing. Golvlampans höjd 125 cm och taklampans höjd 22 cm.

Smärre slitage. Repor. Något anlupna. Golvlampan med mindre buckla. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK