PARTI SILVER, 5 delar, bl a Göteborg, Östersund och Tyskland, 1800-1900-tal. Ca 250 g silver.

Bägare med inskriptionen Amanda, otydl mästerstämpel, Göteborg, 1855. Snusdosa med dekor av akantus, Lars Sundström, Östersund, 1891. Snusdosa med Inskriptionen Gösta 30 år, importstämplar. Ovalt skålfat, Hugo Bohm, Tyskland. Saltkar med dekor av festoner och insats i blått glas, otydl stämplar. L 6-13.

Slitage och smärre bucklor. Saltkaret med kraftigt slitage. En snusdosa med gåvoinskription.

Utropspris
1 500 SEK