Fanerat i olika träslag. Skjutbar skiva med bakomvarande sex fack. Inpressad datumstämpel 1 10 36 samt otydligt stämpelmärkt logga. Diameter 58 cm, höjd 62 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage, fläckar och fanerskador. Tryckmärke på kant. Lås fungerar ej.