Dosan dekorerad med grodor och bladverk, 1900-talets första hälft, storlek ca 19 x 10 x 5,5 cm. Den ovala dosan, graverad E.Stigzelius, 1700-tal, längd 10 cm. Skålen från 1800-tal, höjd ca 6 cm.
Slitage, lagningar, repor, hål.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.