VITRINSKÅP, AB Axel Beckmans möbelfabrik Norrköping, 1900-tal.

Tudelat. Överdel med glasade dörrar, bakomliggande hyllplan samt invändig belysning. Underdel med fyra lådor. Intarsiadekor med växtmotiv. Brännmärkt. Längd 180 cm, höjd 155 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. En ruta med krossat glas. Repor och märken. Belysning ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK