11 mattallrikar, 12 förrättsassietter, 12 mindre assietter, 11 frukostskålar, 3 stora uppläggningsfat, 3 uppläggningsskålar, karott med lock, såskanna med fat, 2 gräddkannor, 3 mindre skålar, 11 äggkoppar, 9 kaffekoppar med fat, 9 temuggar.
Boken: Mulberry at Home, medföljer.
Slitage, någon del med obetydlig nagg.