LAMPA, "Water Lilly", Erika Lövqvist, 2000-tal.

Lackerad metall i form av blad. Sladdar klädda i textil.Tre ljuspunkter. Diameter 45. Lampfästenas höjd ca 6. Sladdlängd ca 290 cm.

Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage. Repor och märken. Textil med slitage. Takfästen saknas.

Utropspris
1 500 SEK