MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st, okänd konstnär, gouache på papper, 1800-talets första hälft.

Runt porträtt av Påven Pius VI, bildstorl diam 4, med mässingsfattning, kvadratisk mahognyram, 9 x 9 cm.
Runt porträtt av elegant dam med hårprydnad, bildstorl diam 6, svärtad kvadratisk ram, 11 x 10,5 cm.

Slitage, något buktande papper, smärre färgbortfall i kan. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
1 500 SEK