GLASSERVIS, 45 delar, "Rio", Edvard Hald, Orrefors.
Med slipad dekor. Bestående av 10 rödvinsglas, 11 starkvinsglas (+1 med nagg), 12 selterglas, 12 snapsglas. Enstaka delar etikettmärkta. De flesta signerade Of.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.