Allmoge
657838

HÄNGHÖRNSKÅP, allmoge, 1700-tal.

Målat. Daterat ALS Anno 1788. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 69. Djup 50. Höjd 93 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Slitage, repor och märken. Färgbortfall. Invändig röklukt. Kompletterat med några senare listbitar.

Utropspris
3 000 SEK