DRYCKESHORN, horn och silver, empire, Anders Jonas Björkman, Stockholm, 1828.

Dekor av bla bevingade kvinnofigurer. Längd ca 38 cm.

Slitage, sprickor och skador och lagningar. Bucklor. Mindre bristning. Anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK