BORDSLAMPOR, ett par, Tranås stilarmatur, 1900-talets andra hälft.

Mässing och blåtonat glas. På rund fot. Etikettmärkta. Höjd 42 cm inklusive socklar.

Bruksslitage. Anlöpningar. En med buckla på fot. Ej funktionstestade.

Utropspris
3 000 SEK