SOCKERSKÅL PÅ FOT, silver, Johan Lindroos, Kristinestad, Finland 1854. Vikt 168 g.

Konturerad kant med bladmotiv. Höjd 12 cm, diameter 14,5 cm.

Enstaka intryckningsskador, anlöpningar, bruksslitage. Förgyllningen bortsliten. Gravyr.

Utropspris
200 EUR