Teak. Tre lådor i sarg. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Dörr med bakomliggande hyllplan. Bredd 148. Djup 42. Höjd 102 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor och märken. Hyllplan saknas till ett av skåpen. En dörr med skadat gångjärn och skada på insida.