KANDELABER / LJUSSTAKE, silver, stämplad IGS och Meyer, Breslau 1800-talets början. Vikt 1090 g.

Löstagbar trearmad kandelaberdel, stämplad Meyer. Totalhöjd 36 cm. Höjd som ljusstake 24 cm.

Intryckningsskador, anlöpningar. Bristning, med löst hängande del. Ej ursprungligen ihophörande delar.

Utropspris
500 EUR