MONTERSKÅP, 1900-talets förta hälft.

Ekfanerat. Kvadratisk form, glasade sidor och dörr. Toppskiva i plywood. Raka ben. Bredd 64, djup 64, höjd 122 cm.

Slitage, smärre skador. Toppskivan fuktskadad med sprickor och fläckar. Delar av fanér samt nederhylla med fuktfläckar.

Utropspris
2 000 SEK