GLASSERVISDELAR, champagne-, snaps- och ölglas, 22 st, Ritzenhoff, Tyskland

Designkollektion från sent 1990-tal/tidigt 2000-tal med motiv av olika designers. Inkluderar 5 st champagneglas, 7 st snapsglas, 10 st ölglas.
Höjd champagneglas 24 cm, höjd snapsglas 11 cm, höjd ölglas 25 cm.
Originalförpackning medföljer.

Bruksslitage. Färgbortfall i dekoren förekommer till viss del. Någon originalförpackning inkomplett.

Utropspris
1 500 SEK