VITRINSKÅP, England, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Intarsia dekor. Två glasade dörrar med bakomliggande hyllplan. Underdel med hyllplan. Bredd 124. Djup 36 cm. Höjd 174 cm. Nyckel finns. Nyckel finns. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Instabilt krön. Fläckar. Nedre hylla med några fläckar samt slagen. Listverk saknas. Torrsprickor. Något lösa spröjs.

Utropspris
3 000 SEK