URNA MED LOCK, fajans och mässing, Delft, Holland, 1700-tal.

Blå dekor av bladverk. Lock av mässing. Höjd 42 cm.

Repor och märken. Krackelyr. Skador och sprickor. Hål. Lock med bucklor.

Utropspris
1 500 SEK