JARDINIERE, Josef Frank, "Hortus", Firma Svenskt tenn.

Grön glasmassa med reliefdekor. Höjd 7 cm, längd 27 cm. Bredd 19 cm.

Mindre bruksslitage.

Proveniens

Enligt uppgift tillverkat på Gullaskruf glasbruk.

Utropspris
3 000 SEK