VIKSKÄRM, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Bronserat trä med skuren dekor. Textilklädda skärmväggar. Tredelad. Höjd 153 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Avslag och sprickor. Renoverad, kompletterad och lagad.

Utropspris
3 000 SEK