BÄGARE, glas, 1700-tal.

BÄGARE, glas, 1700-tal.

Emaljmålad dekor av jägare och vapensköld. Datering 1717. Höjd 13. Diameter 11 cm.

Emaljslitage och bortfall. Slitage. Smärre repor.

Utropspris
2 500 SEK