LJUSPLÅTAR, ett par, mässing, omkring år 1900.

Rik dekor i relief, två svängda ljusarmar vardera. Höjd ca 55, bredd 27 cm.

Bruksslitage. Repor och fläckar. Lagningar vid samtliga ljushållare.

Utropspris
2 000 SEK