Rikligt illustrerad med bilder i svartvitt och färg. Klotband. Katalog "Important Chinese Ceramics and Works of Art", Christies 1968. Katalog "Recent Acquisitions 2003", PST Windahl & Löfgrens Antik, 2003.
Slitage. Skyddsomslag med revor, veck och repor.