SKRIVBORDSSTOL, Ferdinand Lundqvist, 1900-talets mitt.

Trä med ryggbricka delvis i vitmetall. Kopplade ben. Justerbar sits. Brickmärkt.

Hårt bruksslitage. Märken och repor. Fläckar och rost. Avslag. Något ostabil sits.

Utropspris
1 500 SEK