FISKFAT och BURKAR, 2 st, keramik, Gunvor Olin Grönqvist/Irma Paasipuro, signerade GOG/IP Arabia Finland.
Fiskfatet märkt Atelje. Längd 36 cm, bredd 25 cm. Burkar med välvda lock, svartvitrandig dekor. Höjd 12 cm.
Smärre bruksslitage. Fatets undersida med fläckar.
IP, Irma Paasipuro arbetade som dekormålare på Arabia under åren 1951-1999.