KARMSTOLAR, 2 st, sengustaviansk resp. sengustaviansk stil.

S k. baljfåtöljer. En stol sent 1800-tal samt en stol 1800-talets början. Svängd rygg. Fast stoppad rygg och sits, klädsel av domestik. Framtagen målning.

Färgbortfall. Domestik med slitage och hål. Slitage, repor och märken. Kompletterade med senare fotavslutningar och sadelgjord.

Utropspris
18 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

262. Nils Fougstedt, fat, tenn och mässing, modell "A 294", Firma Svenskt Tenn, Stockholm, 1931.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK