BORD, "Loop coffee table", Barber och Osgerby, Windmill Furniture, England. Formgivet 1996.

Ljust bemålad björkplywood. Rundade kortsidor, ett hyllplan uppdelat i två sektioner. Etikettmärkt. Längd ca 134,5 cm, bredd ca 60 cm, höjd ca 29 cm.

Slitage. Märken, repor. Torrsprickor.

Utropspris
2 500 SEK