Matservis 84 delar. "Ambassadör", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1930-tal.
24 st mattallrikar,
24 st assietter,
12 st förrättstallrikar,
12 st djupa mattallrikar,
7 st ovala uppläggningsfat,
4 st serveringsskålar,
1 st såsskål.
Bruksslitage. Mindre dekor slitage. Några missfärgade delar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.