SABEL, England, omkring 1800-talets mitt.

Fäste i vitmetall med genombruten dekor. Klinga märkt "Henry Wilkinson Pall Mall London". Längd 97 cm.

Bruksslitage. Rost och anlöpningar. Kavellindning något lös. Balja saknas.

Utropspris
1 500 SEK