Innehåller Bil i lackrad metall, vägmärken, instruktionsblad samt elektronisk utrustning etc. Bilen märkt "Schuco- Patent- Ingenico 5380". Bilens längd ca 21 cm. Originalkartong medföljer.
Bruksslitage, kylardekorationen saknas, ej fullständigt genomgången eller funktionstestad. Kartong med skador.