APOTEKSVÅG, E. Mentz H. Fleischer, Berlin, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Våg av mässing. Stativ av trä och glas. Botten av marmor. Två måttsatser medföljer. Längd 40. Höjd 45 cm.

Slitage. Repor och märken. Smutsad. Några avslag. Ej funktionstestad. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK