Manschettknappar, med briljantslipade diamanter, tot ca 0,77 ct. Stämplad med Omega monogram. Längd 2,4 cm.
Armbandsur, med åttkantslipade diamanter, tot ca 0,97 ct, Geneve, Schweiz. Märkt 'Omega' och 'Swiss Made'. Diameter 28 mm. Längd armbandet 20,5 cm.
Ej funktiontestad. Bruksslitage.
Ateljé arbete från Omega. Föremålet visas på Bukowskis, Berzelii park 1 mellan 6-8 mars, därefter på Bukowskis Market, Västberga Allé 3.