PARTI MUMINFIGURER, 4 st, Atelier Fauni, 1950-60-tal.
"Hemulen", "Filifjonkan", "Lilla My" och "Snorkfröken". Trä, tyg och läder.
Hårt slitage, små delar saknas. "Lilla My" utan originalkläder, händer och fotbotten. "Filifjonkan" utan väska och hennes svans saknar tofs.