FLADDERMUSFÅTÖLJ, "Butterfly-chair". 1950/60-tal.

Grönblått infärgat skinn, svartlackerad stålstomme. Höjd ca 86 cm.

Slitage. Fläckar och färgsläpp. Skinn något torrt.

Enligt uppgift Knoll, inköpt på Nordiska Kompaniet.

Utropspris
2 000 SEK